Отглеждането на деца и превръщането им в най-добрата тяхна версия не е лесна задача.Може би, повечето родители биха се съгласил с мен. Съществуват, обаче, някои монументални грешки, които родителите правят, според Камерън Херолд. Една от тези грешки е това, че учим децата си на грешните неща. “Да си предприемач всъщност е хубаво нещо”, твърди Камерън Херолд. И това е нещото, на което трябва да научим децата си, тъй като, в повечето общества, предприемачеството се счита за нещо лошо.
Неговата идея е, че трябва дс помагаме на децата да станат перфектни в това, в което вече са добри, а не да им помагаме да постигнат посредствени резултати в нещата, за които не стават и от които не разбират. Една известна поговорка, която говорителят цитира, „Дай на човека риба и ще го нахраниш за ден. Научи го да лови риба и ще го нахраниш за цял живот.” илюстрира брилянтно тази идея. Търсенето на предприемаческия дух у децата и разгарянето на този пожар в тях може да окаже огромно влияние върху света на бизнеса, какъвто го познаваме днес.
Големият проблем, освен грешния подход на родителите към деца с предприемачески заложби, е образователната система. Тя изглежда еднакво неадекватна по целия свят. Стандартната образователна система ще ви научи как да вършите много неща, голяма част от които не ви прилягат, защото кой е истински увлечен от езици, математика, история, география, химия и физика едновременно? Това е все едно да твърдим, че един и същи човек може да е еднакво добър професионалист като писател, учен, хидролог и зъболекар. Никой не би предположил подобно нещо, нали? Тогава защо хората предполагат, че децата могат да бъдат еднакво добри по всички училищни предмети?
Още повече, настоящата училищна система дава преференции на професии като адвокат, доктор, учен и др. С други думи, училищната система ни учи как да си намерим работа, а не как да създадем компания и да дадем работа на другите. Светът, в който живеем, се върти около бизнеса, но тогава защо на предприемачеството като професия не се гледа с добро око? Нищо чудно, че всички тези млади хора, които стартират собствен бизнес, не са се представяли брилянтно в училище.
Последвайте линка по-долу, за да разберете още по темата за възпитаване на децата в предприемачески нюх, както и няколко изключителни примера от личния опит на Камерън Херолд като дете-предприемач.