Как да увеличим продажбите на своя онлайн магазин?
Интернет търговията в последните няколко години расте с впечатляващи темпове. Най-новите данни от Евростат показват, че 44% от българите, които имат достъп до Интернет, използват мрежата и за пазаруване. Ето защо не е учудващо, че през изминалата година онлайн продажбите към крайни потребители достигнаха рекордни нива. Оборотът за 2022 възлиза на 1,64 милиарда евро, а прогнозите за развитието на бранша предвиждат в рамките на следващите 2 години електронната търговия да заеме една четвърт от общия обем продажби на дребно.
Все повече бизнеси започват да навлизат в онлайн търговията. След като стартират своя нов електронен магазин обаче, много от тях откриват, че за да бъде успешно това начинание, имат нужда от добра маркетингова стратегия: такава, която е съобразена с конкретния бизнес, с индустрията, в която оперират и нишата, която таргетират.
Ако и вие сте стигнали до същия извод, днешната статия е именно за вас. В нея ще разгледаме най-важните неща за четири основни елемента от всеки дигитален маркетингов микс: performance marketing, маркетинг в социалните мрежи, оптимизация за търсачки и съдържание. Ще научите какво представлява всеки от тях, защо е важен и как можете да го използвате, за да увеличите своите онлайн продажби.
Настоящият материал е обобщение на обучението на “Ecommerce 4×4 – Успешна онлайн търговия в България”, проведено от SoftUni на 04.10.2022. Повече подробности и полезна информация можете да откриете в пълния видеозапис на семинара, както и в презентацията към него.
Performance Marketing
Какво представлява?
Performance marketing (“Резултатно ориентиран маркетинг” – от англ.) е направление в дигиталния маркетинг, при което целта на кампаниите е постигането на конкретен резултат – т.е. потребителите извършат определени желани действия (например клик, продажба или записване за бюлетин). Оттук идва и името “пърформанс маркетинг”.
Кои са предпоставките за успеха на този тип маркетинг?
Под шапката на термина performance marketing се съдържат голям брой различни типове реклами, платформи, рекламни цели и тактики. Естеството на това направление обаче предполага, че във всеки един от изброените случаи е възможно прецизно проследяване на резултатите от рекламната кампания. Най-успешните пърформанс кампании са резултат от добро познаване на бизнес модела и аудиторията, подходящи тестове и отлично бюджетиране. Тук идва ролята на KPI или ключови индикатори за ефективност.
KPI
KPI са основните параметри, които трябва да следите, за да прецените дали резултатите от вашата кампания са добри, както и кога е нужно да правите промени. Те са информацията, която ще ви помогне да вземете фундаментални за кампаниите и бизнеса ви решения.
Кои стойности на индикаторите за ефективност са “добри”, е различно за всяка компания и зависи от редица фактори. За да определите ефективните стойности на KPI, първо трябва да си отговорите на 7 важни въпроса:
- Каква е крайната цена на вашия продукт?
- Каква е неговата себестойност?
- Каква е средната стойност на потребителската количка?
- Каква е средната стойност на разхода за реклама?
- Какъв е процентът на допълнителните разходи? (например: счетоводство, наем на склад и др.)
- Какъв е разходът за доставка?
- Какъв е процентът на връщане?
Именно върху тези въпроси се базира цялостното развитие на вашия бизнес и те могат да бъдат използвани, както за предварително планиране и тестване на една бизнес идея, така и за да развиете вече съществуващ бизнес. Отговорите им ще ви помогнат да поставите своите финансови цели, да калкулирате минималния рекламен бюджет на ден (или месец), който ще ви бъде необходим и др.
Има 5 основни индикатора за ефективност, които задължително трябва да следите:
- CPA: (cost-per-acquisition) – това е цената за извършване на определено действие от потребителите. С други думи, този показател представлява рекламния бюджет, който трябва да похарчите, за да може един потребител да кликне върху вашия линк, да се запише за имейл бюлетина ви, да добави продукт в количката, да завърши поръчка и др.
- Conversion rate (процент на конверсии) – това е процентът хора спрямо всички посетители на вашия сайт, които са извършили желаното от нас действие.
- ROAS (return on ad spend) – приходът от определен рекламен канал, разделен на разхода за реклама, похарчен в него.
- ROI (return on investment) – възвращаемост на инвестицията е показател, който представлява печалбата (брутна или нетна), разделена на рекламния бюджет. Той ни дава информация каква е реалната възвръщаемост на всеки лев, инвестиран в реклама.
- ACOS (average cost of sale) – среден разход за продажба. Показва какъв процент от приходите се поглъщат от рекламата.
Facebook реклама
Facebook е една от най-популярните платформи, които позволяват пърформънс маркетинг. Напоследък често може да чуете мнението, че тя е вече в своя залез. И макар да е вярно, че младите аудитории предпочитат по-скоро социални мрежи като Instagram или TikTok, статистиката показва, че приблизително 4,5 милиона българи от всички възрасти използват Facebook.
Вече повече от 15 години Фейсбук дава възможност на бизнеса да показва актуални реклами на потребителите с помощта на прецизно таргетиране. Днес платформата разполага с различни видове рекламни формати, както и разнообразие от места, където те могат да бъдат поместени (placements). Нашата практика сочи, че някои от най-ефективните от тях в момента са карусели, динамични каталози, реклами с единични изображения (single image), инстантни реклами и видео реклами.
Важна специфика на платформата, която трябва да имате предвид е, че не е добре да се правят чести корекции на рекламните кампании. Добре е след всяка промяна да оставите поне 1 седмица време, за да прецените резултата. Друга важна тактика е да правите промените една по една. По този начин ще получите ценна и детайлна информация за вашата аудитория и нейните предпочитания. Така, малко по малко, ще научите какво работи най-добре за вашия бизнес и целева аудитория и с течение на времето ще оптимизирате максимално своите резултати.
В пълното видео обучение ще откриете две стратегии за структуриране на фейсбук кампании, които са давали добри резултати за голям брой от нашите клиенти и можете да тествате за вашия бизнес. Ще откриете как можете да структурирате своите lookalike и ремаркетинг аудитории. Също така ще получите допълнителни съвети и трикове как да оптимизирате своите Фейсбук рекламни кампании, за да извлечете максимума от своя бюджет.
Google Ads
Платформата за реклами на Google е другият хегемон на пазара и това едва ли би изненадало някого. Силата на рекламата в Google се дължи не само на факта, че заема 91.1% от пазара в световен мащаб (а в България около 95-96%), но и на възможността да представите вашата компания пред подходящата аудитория в конкретен етап на потребителската фуния. Това прави рекламата в Google практически задължителен елемент от маркетинговия микс на всеки онлайн магазин.
Интересно е да се отбележи, че за да бъде успешна рекламата в Google, не е задължително да рекламирате за голям набор от ключови думи. Техният оптимален брой зависи изцяло от вашия бюджет. Както и при Facebook performance рекламата, в началото е важно да направите редица експерименти, за да определите типа оптимизация, аудиториите и други важни детайли. По този начин ще можете да установите кои комбинации от настройки постигат най-високи резултати за вашия конкретен бизнес.
Например, ако използвате Dynamic Search Ads, е добре да тествате широко таргетиране на аудиториите (т.нар. Observation/Targeting) в продължение на поне 30 дни. Това ще ви позволи да откриете различни интереси, по които хората конвертират. След като получите тази важна информация, можете да я използвате за конкретно насочване.
Performance Max е друг тип кампания, който си струва да тествате. В момента Google слага огромен акцент върху тези кампании и с тяхна помощ могат да се постигнат отлични резултати. Ако нямате видео, можете да създадете такова с помощта на инструмента на платформата, няколко снимки и малко текст.
Когато става дума за платформата Google Ads, няма как да не споменем метриката “quality score”. Тя е диагностичен инструмент, който ви дава представа как вашата реклама се съпоставя с рекламата на вашите конкуренти. Quality score е нож с две остриета. Google ви дава много препоръки, за да подобрите качеството на своята реклама, но те много често няма да бъдат адекватни за вашия бранд. Например, един от често срещаните съвети е да се използват думи с широко съвпадение. Нашата практика обаче показва, че тази стратегия е подходяща единствено в случай, че желаната от вас дума има твърде ограничен обем от месечни търсения.
Ето защо нерядко се случва кампании с добър optimizaiton score да постигат значително по-добра възвращаемост от такива с отличен резултат. В случаите, в които прецените, че дадена препоръка не е релевантна за вас, можете да я откажете. Съществува и опция да я маркирате като вече изпълнена. По този начин ще повишите стойността на Quality score за вашата кампания, дори да не сте изпълнили всички препоръки. Важно е да поддържате за този показател в стойности над 90%.
Маркетинг в социалните мрежи
Какво представлява?
За разлика от платената реклама, маркетингът в социалните мрежи разчита на органичното достигане до потребители. В зората на тяхното съществуване, това беше много добра и работеща стратегия, която помогна на много находчиви бизнеси да достигнат до огромна база от потребители с помощта на голяма доза изобретателност.
Напоследък обаче (с изключение на някои по-нови платформи, като TikTok), органичното достигане до потребителите става все по-трудно. Поради това, маркетингът в социалните мрежи не трябва да бъде единствен канал, когато става дума за популяризиране на онлайн магазини. Тя обаче може да бъде отлично допълнение към една пълноценна маркетингова стратегия.
Какво съдържание да създаваме, за да постигнем резултати?
Ако искате да постигнете добър органичен рийч, съдържанието ви трябва да бъде забавно, интересно и ангажиращо. Както вече споменахме обаче, дори при страхотни публикации, е изключително трудно да се постигнат резултати без да се използват рекламни похвати.
Все по-работеща напоследък тактика за повишаване осведомеността на потребителите (а впоследствие и подобряване на продажбите) е работата с подходящи инфлуенсъри.
В кои случаи да приоритизираме маркетинга в социалните медии?
Макар този тип маркетинг да не е достатъчен като самостоятелна тактика за популяризиране на онлайн магазин, задължително трябва да го приоритизирате, в случай че имате собствен бранд. В тази ситуация е подходящо да вложите сериозно количество време, усилия, а и средства, за създаване на съдържание за социалните мрежи. Целта е да направите своя бранд разпознаваем, да изградите доверие у аудиторията си и да се позиционирате в съзнанието на клиентите като марка, на която могат да разчитат.
Ако имате собствен бранд, но предлагате и продукти на други марки, не е нужно да влагате същото количество усилия. В тази ситуация можете да се фокусирате върху 1 или 2 социални канала, които да развивате.
От друга страна, ако вашият онлайн магазин продава единствено продукти на други компании, маркетингът в социалните мрежи може да има изцяло поддържаща функция. Вашият най-голям приоритет трябва да бъде да осигурите достатъчно голям бюджет за рекламата на магазина ви.
Макар световният тренд е Facebook постепенно да губи позиции пред по-новите мрежи, насочени към младежката аудитория, той все още е много силен в България. Това е особено валидно за хората в активна възраст, които представляват добра, платежоспособна аудитория. Недостатъкът на тази мрежа е, че става все по-трудно да се достигне дори до аудиторията, която активно е харесала нашата страница.
Ефективното Facebook съдържание включва забавни публикации. Важно е обаче тонът на комуникацията в тази мрежа да бъде съобразен с вашия бранд, както и с аудиторията. Например, ако основната ви аудитория се състои от улегнали хора, е може би е по-подходящо съдържанието за вашия бранд да включва по-скоро информативни или полезни публикации. Те могат да бъдат свързани с продуктите, с нишата, в която оперирате и да спомогнат за информиране на аудиторията по важни за вас теми.
Независимо от стратегията, която ще изберете, е от първостепенна важност да илюстрирате своите публикации с добри визуални материали. Те трябва да бъдат изцяло в линията на вашия бранд и неговата визуална комуникация. Ако нямате опит в графичния дизайн, е по-добре да възложите изготвянето на дизайни за социалните мрежи на професионалист или услуга за графичен дизайн.
Игрите и томболите във Facebook по традиция имат голям успех. Добре е да знаете обаче, че макар почти всички фирми да използват условия, които включват харесване на страницата, те са против политиката на платформата.
Видео съдържанието набира скорост във всички платформи, включително Facebook. Важното при тази мрежа е да се концентрирате върху създаването на кратки клипове. Ако има текст, задължително е да сложите субтитри, тъй като огромна част от потребителите изключват звука си, разглеждайки публикациите. Форматът Reels също има добър потенциал и не се използва от голям процент бизнеси. Ето защо той предлага отлична възможност да достигнете до по-голяма аудитория органично. Няма как да не споменем и Story. Това е важен елемент от една стратегия за съдържанието във Facebook, който не бива да пренебрегвате.
Когато става дума за онлайн търговия, отзивите за продукти и мненията от клиенти имат огромно значение – както за изграждане на репутацията на един бранд, така и при вземането на решение за покупка. Насърчавайте такъв тип публикации в своята аудитория, както и съдържанието, генерирано от вашите потребители (например unboxing видеа). Всичко това помага за изграждане на доверието към бранда ви, без да изисква големи усилия от ваша страна.
Тази социална мрежа е характерна с това, че аудиторията ѝ е формирана по-скоро от млади професионалисти от поколението милениъл. Тук има огромен фокус върху визуалното, макар че платформата позволява да се пишат и доста дълги текстове. Важна особеност, която трябва да имате предвид е, че не е възможно да публикувате линкове в описанията на постовете си. Това е единствено позволено в полето bio на профила си.
Има много възможности за съдържанието в Инстаграм. Част от него може да бъде посветена например на вашите продукти. Добре е изображенията да включват хора и да предават емоция. За Инстаграм е подходящо и дори препоръчително да използвате добра аранжировка и филтри, които да направят визуалните материали по-интересни. Формати, на които е добре да обърнете внимание включват отново Stories и Reels. Когато подготвяте публикациите, не забравяйте да включите подходящи хаштагове, както и emoji в описанията. Това са част от особеностите на комуникацията в Instagram, които трябва да имате предвид.
Както вероятно вече знаете, тази платформа (също както и Facebook) в наши дни е притежание на компанията Meta. Поради това е изключително лесно да публикуваме едно и също съдържание паралелно в двете социални мрежи. Ако обаче разполагате с достатъчно ресурси, е по-добре да имате отделна стратегия само за Instagram със съдържание, което е изцяло оригинално и съобразено именно с неговите специфики.
TikTok
Тази платформа, зародила се през 2016 г. в Китай, има главоломен успех, особено сред по-младата аудитория. Този тренд се очаква да се задържи през следващите години. Форматът ѝ е специфичен – кратко видео, което обаче е силно ангажиращо. От TikTok съдържанието по правило се очаква да бъде забавно, макар че има и успешни примери за “сериозни” TikTok канали.
Все още малко бизнеси у нас инвестират в разработването на собствен канал в тази социална мрежа и именно тук се крие нейният потенциал. Важно е да споменем, че към момента в България не са налични реклами. В други държави обаче те вече са факт и се очаква съвсем скоро платената реклама в най-младата социална мрежа да бъде достъпна и у нас.
YouTube
Следвайки вездесъщия тренд за кратки видеа, YouTube вече също предлага такава опция. Въпреки това, тя си остава платформата на дългото видео съдържание. Особено подходяща е за брандове, при които е уместно да се правят обучителни видеа (т.нер. тюториъли), или пък друг вид видео “инструктажи”.
Този канал е особено подходящ за вас, ако имате възможност да генерирате съдържание във вашата компания. Това би могло да донесе огромни ползи за бизнеса и продуктите ви и дори да доведе до директни продажби. Подходящо е да създавате полезно съдържание, с което да обучавате вашите потенциални (и настоящи) клиенти.
SEO за онлайн магазини
Оптимизацията за търсачки е начинът, по който да осигурим по-голям органичен трафик към нашия уебсайт. Това е нещо, което изисква усилия и отнема време, за да постигне резултати. Ето защо SEO има смисъл единствено, ако проектът ви е дългосрочен и в онлайн магазина си предлагате продукти с постоянно търсене. Ако обаче продуктите ви са по-скоро тренд, няма смисъл да се фокусирате върху този тип оптимизация. В тази ситуация е по-добре да пренасочите бюджета към пърформанс маркетинг.
Основни направления на SEO
За да определят релевантността на един уеб сайт спрямо дадено потребителско запитване, търсачките използват 3 основни типа критерии:
- начинът, по който работи уеб сайтът;
- начинът, по който той взаимодейства с други уеб сайтове и
- съдържанието, поместено в него.
Оттук идват и 3-те основни направления в SEO: On-page оптимизация, off-page оптимизация и оптимизация на съдържанието. Впрочем, когато говорим за “търсачки”, имаме предвид най-вече Google, тъй като в България около 95% от потребителите използват именно тази услуга.
On-page оптимизация
Първото направление в SEO включва подобряване на техническите параметри на един уебсайт, например неговата URL структура, вътрешните връзки между страниците, техните мета заглавия (и описания), а също така и фактори като скоростта на зареждане на страниците. За да се направи он пейдж оптимизация, са необходими определени технически познания. Ако не ги притежавате, е препоръчително да се обърнете към специалист, който да изпълни задачата.
Въпреки това on-page оптимизацията е нещо, върху което собствениците на уеб сайтове имат директен контрол. Ето защо често това е една от първите и най-лесни стъпки, които могат да бъдат предприети за подобряване класирането на уеб сайта ви.
Важно е да отбележим, че в зависимост от инфраструктурата, която използва вашият онлайн магазин, може да имате различни нива на контрол. Най-голяма възможност за оптимизация имате, ако използвате Custom система или платформа с отворен код. В тези случаи можете да оптимизирате дори програмния код на своя уебсайт. При SaaS решенията сте ограничени до известна степен. Във всеки случай обаче има някои неща, които можете да направите.
Ако тепърва ви предстои да изградите своя онлайн магазин, е добре да обмислите предварително неговото структуриране. Тоест, по какъв начин ще бъдат групирани продуктите в категории и подкатегории. Това решение ще определи до голяма степен и URL-структурата на уеб сайта. Тази стъпка е от първостепенно значение: макар да е възможно структурата на сайта да бъде променяна впоследствие, това би могло да навреди на SEO и да доведе до значимо намаляване на органичния ви трафик.
Вторият важен аспект на това направление в оптимизацията са мета данните (заглавия и описания) – кратки текстове, описващи вашите уеб страници, които съдържат подходящи ключови думи. Мета данните помагат на търсачките да се ориентират в съдържанието на вашия уеб сайт. Ако са умело написани, те играят роля и в решението на потенциалните ви клиенти да кликнат на вашия уеб сайт и да го разгледат.
Когато говорим за онлайн търговия, няма как да не споменем и т. нар. “crawl budget”. Това е максималният брой страници, които Google обхожда за всеки сайт. Ако магазинът ви е малък, няма защо да се притеснявате за това. Но ако продуктите на вашия онлайн магазин са над 5000, е добре да съставите план как да насочите ботовете на търсачката към обхождане на най-важните от тях.
Вътрешната свързаност на уебсайта е един такъв механизъм. Това означава страниците да препращат една към друга. Например, в основните категории да има връзки към други подкатегории от сайта, към страници на марка или конкретни продукти. Ако имате блог, в статиите също е препоръчително да има връзки към продуктите и категориите, за които пишете. Това е един от сигналите, които Google приема, за да разбере кои страници са по-важни за нас.
Хостингът също има роля в SEO оптимизацията. На първо място той има отношение към скоростта на зареждане. Ако той не е достатъчно добър и сайтът ни често пада или пък не може да се зареди, Google го приема като сигнал, че не е надежден и пада надолу в резултатите. Други основни елементи от on-page оптимизацията включват т.нар. core web vitals – критерии, включващи скорост на зареждане, ползваемост от мобилни устройства и др. Те могат да бъдат проследени с помощта на различни онлайн инструменти, които да ви покажат дали има нужда от подобрения.
Друго важно за вас решение е как да се справите със страниците на изчерпани продукти. Този казус е често труден за решаване. От една страна, потребителите не обичат да попадат на страница с изчерпани продукти. От друга страна, тези страници често са вече добре индексирани и биха могли да ни осигурят качествен органичен трафик. Има различни стратегии за постигане на добър баланс, които можете да можете да научите в пълното видео на обучението (ще го откриете в началото на тази статия).
Off-page оптимизация
При второто направление на SEO, оптимизацията се случва извън уеб сайта ви. То включва изграждане на външни връзки към него и е свързано с популяризацията в локални и национални електронни медии и уебсайтове. Връзките в различни авторитетни сайтове, препращащи към вашия уеб сайт, потвърждават пред Google, че той е действително добър. В днешно време без съмнение по-важното е външните връзки да бъдат качествени. Количеството далеч не играе толкова важна роля, колкото преди години.
За целта, можете сравнително лесно да се договорите с различни медии или тематични сайтове да публикуват статии с линк към вашия уебсайт срещу определена такса. Добър бонус при изграждането на линкове в тематични сайтове е, че те биха могли да ви донесат и допълнителен качествен трафик. Други възможности за изграждане на линкове включват сайтове на дистрибутори, партньори, асоциации, браншови организации, форуми и т.н. Каталозите и директориите преди бяха много популярни, но в днешно време не носят толкова голяма стойност. Ето защо най-често, няма смисъл да инвестирате твърде много време в тях.
Някои допълнителни възможности за изграждане на външни линкове включват публикуването на оферти в сайтове за групови намаления, публикуване на отворени позиции в портали за работа, както и участието в конкурси и награди. Може би се питате дали линковете в социалните мрежи ще донесат полза. Те действително играят известна позитивна роля в линкбилдинг стратегията, но не носят такава стойност като стандартните уебсайтове.
При изграждането на външни връзки има няколко важни неща, които трябва да имате предвид. Първо, това е да се стремите те да бъдат релевантни, във възможно по-авторитетни сайтове. Второ, обърнете внимание дали линкът е “do-follow” или “no-follow”. Това е разграничение, което показва на Google дали сайтът гарантира за качеството на линка. “No-follow” линковете носят по-малка стойност.
Anchor текстовете (думите, които се използват за описване на линка) също са от огромно значение. Те трябва да бъдат разнообразни и релевантни към вашата дейност. Например, могат да бъдат ключови думи, името на бранда ви, както и общи изрази като “прочети повече” или “виж тук”. Наличието на голямо количество еднакви анкор текстове би могло да доведе до наказание от Google.
Важно е, когато правите популяризиране на уебсайта, да има известна регулярност в усилията ви. Ефектът ще бъде много по-добър, ако редовно получавате малко на брой външни линкове, отколкото ако получите много от тях наведнъж. Тук идва ролята на планирането и стратегията.
И накрая не забравяйте, че един линк е толкова качествен, колкото е сайтът, в който е публикуван той. Ето защо е важно е да проучваме източниците, в които ще получим линкове. Активен ли е сайтът, поддържан ли е, надежден ли е? Възможно е например ваши конкуренти да публикуват връзки към вашия уебсайт в некачествени сайтове, за да навредят на вашето класиране. В този случай можете да подадете информация към Google, да не ги взима под внимание. От друга страна, ако получите ценен линк, например от национална медия, можем да повишим допълнително неговия авторитет, като създадем външни връзки и към него. Това е т.нар. “tier 2” линкбилдинг стратегия.
Съдържание за онлайн магазини
При третото направление в SEO отново имате директен контрол, тъй като то се занимава със съдържанието на вашия уебсайт. Под “съдържание” имам предвид всички видове формати – текст, изображения, видео, аудио, дори прикачените документи. Оптимизацията на съдържанието е двупосочна. От една страна, тя цели да направи вашето съдържание разбираемо за търсачките. От друга, то трябва да се харесва на потребителите и да ги ангажира достатъчно, за да ги задържи максимално дълго на вашия уеб сайт.
В най-добрия случай цялото ви съдържание трябва да бъде оригинално (да не е копирано директно от други места). Ако притежавате голям онлайн магазин, тази задача може да ви се стори плашеща и дори непосилна. В този случай трябва да си направите план, който да приоритизира оптимизирането на страниците по важност: първо основните страници (като например начална страница, страница “За нас”, страница “Контакти” и др.), после категорийните и най-накрая – продуктовите.
Както вече споменахме, в онлайн магазините има много различни типове съдържание (текстови описания, статии, снимки, документи, инфографики, наръчници и др.). И макар да е важно всеки елемент от сайта ви се отличава с високо качество, на първо място трябва да имате отлични изображения. Ако те са красиви и добре оптимизирани, могат не само да доведат допълнителен трафик към сайта (с помощта на търсене по изображения), но и вероятно ще изиграят роля в повишаване на продажбите.
Блогът винаги е бонус за един онлайн магазин, тъй като той може да доведе допълнителен релевантен трафик, да повиши авторитета, а също да предостави помощ на потребителите. Но ако решите да имате блог, трябва да имате ресурса да го поддържате и сравнително редовно да създавате свежо съдържание. Следвайки добра стратегия за съдържанието можете да си осигурите отлични резултати.
Когато става дума за съдържание, трябва да имаме предвид един показател, който Googleн нарича “ЕАТ”. Това означава “експертиза, авторитетност и надеждност”. С други думи, качествено написаните, добре форматирани и лесни за четене статии не само ще спечелят вниманието на потребителите, но и ще ви дадат предимство в очите на сайтовете за търсене.
Всеки онлайн бизнес е уникален и има нужда от различни неща. Несъмнено успехът се крие в усърдния труд и последователните усилия по развитието и популяризацията на вашия бранд. С подходящата стратегия, всеки онлайн магазин би могъл да постигне страхотни резултати. А най-добрата новина е, че това може да се случи и в доста кратки срокове.